Ogłoszenia towarzyskie – obciach czy konieczność?

Do niedawna, w czasach przed wybuchem szalonej popularności mediów społecznościowych i wszelkiego rodzaju serwisów ogłoszeniowych, szukanie pani lub pana ,,z anonsu” było synonimem obciachu i żenady. Wielu osobom utkwił w głowie stereotypowy oraz brzydkiej starej panny lub lekko zapyziałego kawalera (koniecznie mieszkającego z mamusią), szukających drugiej połowy na łamach prasy, przez ogłoszenia drobne. Te czasy jednak, na szczęście dla wielu samotnych, odeszły już w zapomnienie. [more]

O miłość coraz trudniej

Bardzo zapracowani, wiecznie się doszkalający i podróżujący za pracą młodzi Polacy, nie mają często czasu ani możliwości by związać się z kimś na stałe. Do tego, że grono samotnych serc ciągle się powiększa, przykładają się także, jak sądzi wielu psychologów, to, że mamy coraz wyższe oczekiwania w związku. Chcemy nie tylko kogoś, kto będzie nam się podobał wizualnie, ale także osoby kompatybilnej z nami pod względem psychicznym i emocjonalnym. W spokojniejszych i mniej zapracowanych czasach, ludzie przeznaczali długie miesiące na poznanie się w związku przed podjęciem jakiejkolwiek wiążącej decyzji. Dziś już raczej nie mamy takiego komfortu (ani energii do długich zalotów). I tu właśnie pojawiają się ogłoszenia towarzyskie, jako antidotum na samotność, nieśmiałość i brak miłości.

Każdemu według potrzeb

Ogłoszenia towarzyskie w podstawowej wersji typu ,,pani pozna pana” powoli odchodzą już do lamusa. Nadal najpopularniejsze są oczywiście anonsy tego typu, w których mężczyźni i kobiety krótko opisują siebie, swoje preferencje i wyrażają nadzieję na dłuższy związek, być może zakończony ślubem. Robią to na szczęście jednak w znacznie ciekawszy sposób, często wykazując się poczuciem humoru i dodając swoje intrygujące fotografie. Dzięki serwisom ogłoszeniowym można przeglądać codziennie setki takich ofert, a nawet filtrować je pod kontem wieku partnera czy jego miejsca zamieszkania (gdy na przykład chcemy porandkować z kimś z okolicy).

Internet to sfera wolności, w której przestrzeń dla siebie znajdują obecnie także osoby, które nie miałyby szansy na zamieszczenie swoich ogłoszeń w zwyczajnej papierowej gazecie. Nie chodzi tylko o panie i panów szczególnie nieśmiałych, ale przede wszystkim o osoby mające szczególne preferencje. Serwisy randkowe w dużej mierze przestały już być obciachem ze względu na ogromną różnorodność i dyskrecję, którą wszyscy doceniają. Dziś, jak nigdy wcześniej, łatwo jest znaleźć partnera na jedną noc, do małżeńskiego trójkąta czy też do sponsoringu.