Wypożyczanie samochodów? To się opłaca!

Przywykliśmy do myślenia, że samochód jest niezbędnym elementem naszego życia, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie skutecznego funkcjonowania na co dzień. W efekcie nie dość, że ponosimy bardzo wysokie koszty utrzymania pojazdu (garażowanie, naprawy, przeglądy, ubezpieczenia) to jeszcze przyczyniamy się do korków na drodze i zwiększenia zanieczyszczenia powietrza. Są jednak takie sytuacje, w których zaczynamy rozumieć, że własne auto to ciężar, a nie luksus, i możemy docenić komfort wypożyczania pojazdu.[more]

Nie kupuj, wypożyczaj

W całej Polsce, także w Szczecinie, wypożyczalnie samochodów powstają jak grzyby po deszczu, a ich klienci mają już do wyboru szeroki wachlarz usług takich firm. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie mu potrzebny samochód, a niekoniecznie będzie miał do dyspozycji swój własny. Wycieczka do obcego miasta, wyjazd w delegację, potrzeba szybkiej rozbudowy floty samochodów służbowych czy wypadek, pozbywający nas własnego transportu, to tylko klika z najczęstszych przyczyn, dla których szczecinianie tak polubili wypożyczalnie. W wielu przypadkach wybieramy czasowe użytkowanie zamiast własności także z wygody i oszczędności. To się naprawdę może opłacać!

Czysty zysk

W przypadku gdy potrzebujemy samochodów firmowych lub wiemy, że możemy liczyć na przykład na publiczny transport (co w Szczecinie nie jest żadnym problemem) i samochód będzie nam potrzebny tylko kilka razy do roku, spokojnie możemy zdać się na jedną z firm wypożyczających. Co ważne, w Szczecinie można już skorzystać nie tylko z różnorodnej oferty aut osobowych różnego typu, ale też z profesjonalnych aut dostawczych. Firmy zajmujące się ich udostępnianiem są w całym mieście, nawet na Prawobrzeżu (Rent a Car 777).

Wypożyczając samochód, płaci się tylko za benzynę i czas jego użytkowania. Przejrzyste cenniki wypożyczalni pozwalają nam przed podpisaniem umowy, dokładnie ustalić jakie koszty poniesiemy, co w przypadku własnego auta jest praktycznie niemożliwe. Mamy do dyspozycji doskonale utrzymany pojazd, ale nie obchodzą nas wszelkie awarie czy ubezpieczenia. Wygoda i zysk gwarantowane, zwłaszcza, że można już zamówić też szereg usług dodatkowych, takich jak mycie, tankowanie czy podstawienie i odbiór auta spod wskazanego adresu.

Samochody zastępcze

Gdyby nie wypożyczalnie samochodów, wielu szczecinian miałoby także poważne problemy z transportem po kolizjach i wypadkach drogowych. Dzięki jednak licznym firmom, mamy do dyspozycji obszerną flotę aut zastępczych, z których możemy korzystać do czasu aż ubezpieczyciel nie wypłacie pieniędzy i nasze auto nie zostanie naprawione. Co ważne, w takich wypadkach wypożyczalnie często pełnią także funkcję doradczą, pomagając swoim klientom z uporaniem się z formalnościami i dokumentacją. Dzięki nim nie tylko oszczędzamy, ale też możemy liczyć na szybsze i większe kwoty z ubezpieczenia OC.